Optymalna białkowa dieta plus jadłospis

Przy optymalnej białkowej diecie, powszedni jadłospis winien komponować się z 4 posiłków. Ugruntowuje się głównie na mięsie i nabiale.

Odpwiednia dieta białkowa i jadłospis

Przyzwoicie organizowana dieta białkowa jadłospis dopuszcza w zasadzie zrzucić dodatkowe kilogramy, lecz dopomaga również relatywnie szybko uformować piękną muskulaturę. Na dodatek odświeża organizm, podnosi wytrzymałość i poprawia samopoczucie.

Podstawą diety białkowej jadłospisu jest chude mięcho, głównie drób, i wędliny także nabiał. W 100 gramach piersi z kurczaka jest aż 21,5 grama białka przy mniej niż 5-proc zawartości tłuszczu. Wyjątkowo pomocne przy kompilowaniu diety białkowej będą jajka obejmują one cenne aminokwasy. Polecamy także biały ser i mleko, ale uwaga, więcej niż dwie szklanki dziennie mleka może prowadzić do przewapnienia kości.

Nie należy przy tym zapomnieć o warzywach i owocach, np. w sałatkach. Przebojowo nadają się na 2 śniadanie, stanowią też żądany dodatek do obiadu.

Jak to ma przedstawiać się? Bez wątpienia liczy się rozmaitość, w przeciwnym razie nasza dieta prędko nam się znudzi. W poniedziałek na śniadanie szklanka kefiru, 2 kromki chleba razowego, jajko na twardo i pomidor. We wtorek w zastępstwie razowca możemy dopuścić suchara z szynką z indyka. A w środę tost z żółtym serem.

Drugie śniadanie to owocowa demonstracja, pomarańcze, grapefruity i jabłka to z pewnością nie komplet. W skład drugiego śniadania poprawnie jest wkomponować szklankę jogurtu, talerz serka homogenizowanego czy twarogu z truskawkami.

Obiad bez mięsa to dla silnego męższczyzny ledwie przystaweczka. Oczywiście nie rekomendujemy kilograma golonki skąpanej w tłuszczy, ale już np. 150 gramowy kotlet schabowy bez panierki jest jak najbardziej na miejscu. Najwięcej białka zawiera jednak drób i to on najodpowiedniej odpowiada do obranej przez nas diety białkowej jadłospsis. Do tego powinno się dołożyć jakieś warzywa, mogą być surowe, albo np. duszone na parze, jeśli przygotujemy je w ów sposób, zatrzymają dużo witamin. Lepiej nie wypychać się ziemniakami, ponieważ rozpychają żołądek, a polane tłuszczem wielce tuczą.

Kolacja powinna być łagodna, co nie oznacza, że na talerzu być może się znaleźć tylko listek mięty. Lepszym pomysłem jest tutaj ryba, czy też np. omlet czy naleśniki z twarożkiem.

Dieta białkowa jadłospis utrzymanie diety białkowej przez pare tygodni zaowocuje już zauważalnym rezultatem. Staniemy się pełni werwie, a z naszych facjaty będzie promieniować zdrowie.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.